Foppe, volgens de jury een 'fris bandje met potentie om door te groeien', sleepte de eerste prijs in de wacht: ze mogen naar Lowlands. Niet om zelf te spelen, dat komt nog wel, maar om inspiratie op te doen bij de groten der aarde.
Foppe is de campus ontgroeid. In april speelden ze in Metropool en Atak. Met hun recent opgenomen demo cd waren ze te gast in 'Leidse kade live', bij Mark Stakenburg. Foppe bestaat uit vijf muzikanten. Zanger Wim schrijft de nummers. Als hij in een gestresste bui is en de druk hem te hoog wordt grijpt hij een van zijn gitaren en gaat spelen. Al improviserend ontstaat er een opzet voor een nieuw nummer: melodielijntje, accoordenschema, een paar coupletten en een refrein. Tijdens repetities probeert hij zijn bedenksel uit op de andere bandleden. Daarbij hoeft hij slechts de gezichten in de gaten te houden, dan weet hij genoeg. Maar meestal volgt er nog een reactie in de trant van: 'Hmmm, niet slecht', of 'tja... kan', of 'zullen we wat anders spelen?' al naar gelang de kwaliteit van de compositie. Wanneer een nieuw idee bevalt wordt het aangepast en bijgeschuurd tot een ieder zich erin kan vinden. Omdat de muzikale achtergronden van de heren nogal uiteenlopen ontstaat zo een stijl die zich moeilijk laat definiëren, maar nog het meeste naar gitaarpop neigt. Zanger Wim is een echte Neder-rocker en zit in de gitaarpop. De muzikale voorkeur van gitarist Martijn zit meer in de Belgische hoek: Zita Swoon, Deus en Kiss my Jazz. Bassist Daniel heeft zijn wortels in funkmuziek: Red Hot Chili Peppers, James Brown, maar ook Sting vindt hij 'erg goed'. Gitarist Philippus zit in de Friestalige Rock en houdt van 'Skarl' (Fr. scharreltje, liefje). Drummer August tenslotte, die overigens uit de professionele muziekscene van Curaçao komt (daar stond hij zelfs in de top 40) houdt van alle soorten muziek, hij is zelf muziek.
Op de demo cd staat een kwartiertje Foppe, met de volgende nummers: Lyla, Tonight, Change en I do. Het eerste nummer van de cd moet even op gang komen, maar na een half minuutje geeft het slagwerk en de gitaar het geheel pit en ontstaat een lekker geaccentueerd ritme. In 'I do' zingt Wim door een telefoon waardoor een typisch nasaal geluid ontstaat. Live doet Wim dat ook, ophet Batafeest ging het goed, maar in Atak blies hij met zijn telefoon bijna de boxen op. Als Foppe in de buurt is laten ze wel van zich horen, dat is duidelijk.
Foppe is binnenkort live te horen tijdens de Apollo-avond in het Theatercafé op 20 mei. De demo cd is te bestellen bij de bandleden voor f10 en zal ook bij de uitleen komen te liggen. Voor meer info: http://come.to/foppe of [email protected].
Campusband Foppe, van links af Wim de Boer, Martijn van der Schaaf, boven August Sprock, Daniel van Doorn en Philippus Feenstra.