Het is de elfde keer dat de prijs wordt uitgereikt. De genomineerde docenten zijn Menno Otten (Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten), Miriam Blaauboer (TU Delft), Farid Boussaid (Universiteit van Amsterdam) en Anna Posthumus Meyjes-de Breij (Hogeschool Leiden).
De verkiezing wordt georganiseerd door het Interstedelijk Studenten Overleg en het Comeniusnetwerk van vernieuwende docenten. In de jury zitten studenten, docenten en de winnaar van vorig jaar: Peter Pelzer van de Universiteit Utrecht. De uitreiking is 7 april in Nieuwegein.
Het Comeniusnetwerk is opgericht in 2018 en telt inmiddels ruim zeshonderd leden uit mbo, hbo en wo. Ze kunnen lid worden via prijzen en onderwijsbeurzen, maar sinds enkele jaren kan het ook als je een goede motivatiebrief schrijft.
Meningen
Bij de jurering wordt deze keer extra aandacht besteed aan ‘maatschappelijk gericht denken’. ‘In een tijd waarin meningen uit elkaar lopen, zijn het juist docenten die voor verbinding kunnen zorgen in het klaslokaal’, zegt ISO-voorzitter Mylou Miché.